Haber

Adana’da 90 kişinin mezarı olan binanın müteahhidi ve mühendisi birbirini suçladı.

Depremde vatandaşlarımızın ölümüne sebep olanlardan tek tek hesap sorulmaktadır.

Birbirlerini suçladılar

Hakkındaki suçlamaları reddeden İnşaat Yüksek Mühendisi Ferit Işık, savcılıktaki ifadesinde, arsa sahiplerinin onayını alarak 1997 yılında inşaatına başlamak üzere proje hazırladığını ancak ekonomik nedenlerle hayata geçiremediğini iddia etti. arsa sahiplerinin ısrarı üzerine projeyi Celal Gül’e devretti.

Işık, devirle ilgili işlem tarihinin 2000 yılı gibi göründüğünü ancak 1997’de Celal Gül ile sözlü görüştüğünü ve teslim edildiğini kabul ettiğini savunarak, inşaata kendisinin başlamadığını iddia etti.

“Ben sadece projeyi hazırladım, inşaata başlamadım”

Işık, Celal Gül’ün inşaatın ne zaman başladığını bilmediğini belirterek, yarım kalan inşaat için iskan belgesi olmadığını söyledi. “İddia edildiği gibi inşaatı 4. kata kadar getirmiş olsaydım hepsini bitirirdim. O zamanlar tanınmış bir müteahhittim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hiçbir belgede imzam yok. binayı ben yaptım ve bitirdim. Ben sadece projesini hazırlamıştım, inşaata başlamamıştım.”savunmasını yaptı.

Celal Gül inşaatı devraldığında C bloğun 4. katta, B bloğun ise 6. katta olduğunu savunmuştu.

“Suçlamaları kabul etmiyorum”

İnşaatı bu şekilde sürdürdüğünü öne süren Gül, şunları söyledi: “Yıkılan C bloğunun temeli, kolonları hakkında hiçbir bilgim ve ilgim yoktu. İnşaatı devraldıktan sonra bitene kadar tüm işlemlerini ben yürüttüm. Bu konuda hiç bir şahıs veya şirkete vekalet vermedim. Suçu kabul etmiyorum”savunmasını yaptı.

A ve B bloklarda ağır hasar alan İhsan Bayram’ın yıkılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu