Haber

Akşener 5 Masa Toplantısına katılacak mı? İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yanıtladı

İyi partiGenel Lideri Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp masada sert suçlamalarda bulunmasının ardından Ankara’da hareketlilik devam ediyor.

İYİ PARTİ KONUŞMACI: AKŞENER’İN TOPLANTIYA KATILMASINI BEKLİYORUZ

Akşener’in aday gösterdiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi’ne sürpriz ziyarette bulundu. Akşener’i ikna ziyareti 20 dakika sürerken, görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Akşener’in toplantıya katılmasını bekliyor ve umuyoruz” dedi.

“MÜZAKERE SÜRECİ YÜRÜTÜLMÜŞ VE BU NOKTAYA GELMİŞTİR”

Zorlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Sayın Genel Başkanımız 2 Mart’taki görüşmenin ardından daha önce üzerinde mutabık kaldığımız uzlaşma, istişare ve halkın tercihi ilkeli çerçevesinde bir müzakere süreci yürüttü ve bu noktaya gelindi. Milletimizin tekrarlanan sesi doğrultusunda” Önderliğimiz milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz kapsayıcı, kapsayıcı yeni bir teklif, milletimizi bu heyecana sevk edecek yeni bir teklif, millet ittifakı teklifini ortaya koymuştur.

“MÜZAKERE SÜRECİ BU ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR”

Belediye Başkanlarımız Genel Başkanlarımızı ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerde yetkili ve icracı iki başkan yardımcısı olmak üzere iki belediye başkanımıza 13. Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin önerilerini iletti. Sayın Genel Başkanımız önümüzdeki birkaç dakika içinde bu teklifleri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na iletecektir. Müzakere süreci bu şekilde devam edecek. Toplantıya katılmasını bekliyor ve umuyoruz. Size tekrar bilgi vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu