Ekonomi

Bakan Şimşek’ten OVP mesajı: Hedef enflasyona göre ücret düzenlemeleri yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gazetecilerin Orta Vadeli Programa ilişkin sorularını yanıtladı. Şimşek, “Kur rejiminde değişiklik olmayacak. Yatırımcıya ve ihracata çok güçlü destek vereceğiz. Hedef enflasyona göre ücret düzenlemeleri yapılacak.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DESTEĞİ TAM”

Şimşek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele programına desteği tamdır, bunu sadece hissetmiyoruz, görüyoruz.

“YATIRIMCILARI TOPLANMADAN BIRAKMAYACAĞIZ”

G20, Almanya, New York, Londra, Asya ve Ortadoğu’daki gizli yatırımcıları yıl sonuna kadar bırakmayacağız. Programın dış kaynak ayağının çok güçlü olacağına inanıyorum; Birleşik Arap Emirlikleri’nde sonuç yakın.

“DEĞİŞİM HEDEFİMİZ”

Müfredatla ilgili bir amacımız yok; OVP’de işin doğası gereği bir döviz tahmininin olması gerekir. Yurt içi talebin yeniden dengelenmesi ihtiyacı açıktır; İç talep yavaşlayacak, yatırımlara, ihracata çok güçlü bir takviye vereceğiz. Önce rezervleri güçlendireceğiz, sonra döviz tasarruflu mevduatlardan çıkış olacak. Patronun da katkıda bulunduğu yeni bir bireysel emeklilik modeli tasavvur ediyoruz; Amaç sistemde kalış süresini ve fon miktarını artırmaktır.”

savsathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu