Haber

Bodrum’da “Kaçak Yapılarla Mücadele Seferberliği” devam ediyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Nisan 2019’da başlatılan “Kaçak İnşaata Karşı Seferberlik” kapsamında şu ana kadar 6 bin 765 binanın mühürlendiği belirtildi.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçede İmar ve Kıyı Kanunlarını ihlal eden, kamu alanlarını işgal eden, çevreyi ve doğayı tahrip edenlere karşı mevzuat çerçevesinde çalışma yürütüldüğü belirtildi. Belediye Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerinin, kontrol ve tespitlerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen ihbarlara da müdahale ettiği belirtildi.

Nisan 2019’dan bu yana 962 kaçak binanın belediye veya sahipleri tarafından yıkıldığı, 2 bin 768 kaçak binanın yıkım programına alındığı, 6 bin 765 binaya ise mühürleme işleminin uygulandığı kaydedildi.

Açıklamada, ilçede geçtiğimiz ay 14 binanın yıkıldığı, 71 kaçak bina için ise yıkım kararı alındığı, 115 adet kaçak ve ruhsatsız binanın mühürlendiği ve 26 milyon 149 bin 15 lira para cezası kesildiği belirtildi. İlgili yasal düzenlemelere uygun olarak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı yazılı açıklamada, salgın döneminde kontrolsüz nüfus artışıyla birlikte kaçak yapılaşmanın daha da yaygınlaştığını, bunun önlenmesi için yerel yönetim olarak en başından beri çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirtti. böyle yap.

haberhacilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu