Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün 2 hisse tedbirle başlayacak, 11 hisse ise tedbirden çıkarılacak.

Investing.com – Borsa İstanbul KAP’a yapılan açıklamada 2 şirketin hisselerine ilişkin ek tedbir alındığı belirtildi. Öte yandan 11 hisseye uygulanan tedbirler bugün seans sonunda kaldırılacak.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AYCES paylarına bugün seans başından itibaren seans sonuna kadar brüt takas uygulanacaktır. 16/02/2024 tarihli.

AYÇESHalihazırda stokta uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredi işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

BAYRAK Paylar bugünden itibaren 16/02/2024 seans sonuna kadar tek fiyat süreci tekniğiyle işlem görecektir. İlgili hisse üzerinde halihazırda uygulanmakta olan kredi işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri, tek fiyat süreci yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Borsa İstanbul’da 11 hisseye ilişkin alınan tedbirlerin bugün son günü.

Geçtiğimiz ay önlem alan hisseler arasında KGYO, ERCB, EGSER, DESAVe AVHOLBugünkü seans sonunda kredi işlem yasağı kaldırılacak.

MOBTLVe YGYOhisselerine uygulanan kredi işlem yasağı ve brüt takas tedbiri ile. TETMT, VKFYO, VANGDVe QNBFBKredi işlem yasağı, brüt takas tedbiri ve sipariş paketi tedbiri için bugün son gün.

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa bilgilerinden uygun fiyatlara, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A Ve INVTROZEL2 31 Ocak’a kadar bu kodlarla bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü büyük bir yatırım eksiksiz araçlarla başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu