Haber

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı, Antakya Medeniyetler Korosu ile işbirliği yapıyor

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı, Antakya Medeniyetler Korosu ile uzun soluklu bir işbirliğine imza attı.

Açıklamaya göre, işbirliği kapsamında koronun 3 yıl boyunca ana destekçisi Doğan Holding olacak. Antakya Medeniyetler Korosu’na 27. Aydın Doğan Ödülü’nü veren Aydın Doğan Vakfı, depremde büyük kayıp yaşayan koronun müzik ekipmanlarının satın alınmasına ve faaliyetlerinin devamlılığına da destek verecek.

Antakya Medeniyetler Korosu, Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı’nın desteğiyle, depremin yıl dönümü olan 6 Şubat akşamı Antakya Köprübaşı’nda saat 18.00’de ağıt programı gerçekleştirecek. Ayrıca yıl boyunca özellikle deprem bölgesinde müziğin yumuşatıcı gücünden yararlanılarak çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğan Holding Yönetim Kurulu Lideri Begüm Doğan Faralyalı şunları söyledi:

“Ülkemizi derin bir acıya sokan ve üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala kalbimizde taze bir acı olarak kalan deprem felaketinin ardından en değerli hatırlatma, bizi biz yapan bedellerin farkındalığıdır. Yaralarımızı sarmak için. Daha güçlü ayağa kalkmamız için özümüze, kültürümüze sahip çıkmamız gerekiyor.” Hayat veren melodileriyle toplumu bir arada tutmayı hedefleyen Antakya Medeniyetler Korosu ile Anadolu’nun kadim değerlerini koruyarak geleceğe taşıyacağız. Anadolu’nun güçlü kültürel mirasını farklı melodilerle yansıtan Antakya Medeniyetler Korosu’nu Doğan Holding olarak adeta bir ayna tutar gibi destekliyoruz. “Pusulamız olarak kabul ettiğimiz değerleri benimsiyor ve daha iyi bir gelecek yaratma amacımıza hizmet ediyoruz.”

Antakya Medeniyetler Korosu şefi Yılmaz Özfırat, işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde birlikte yaşama kültürünü tüm dünyaya göstermek amacıyla 2007 yılından bu yana kurulan bir toplulukuz. Maalesef 6 Şubat depremi sonrasında 7 arkadaşımızı kaybettik. Üstelik umudumuzu yitirdik. Böyle bir dönemde Doğan “Küme, 2023 Aydın Doğan Ödülü’nü bize vererek ve kapsamında maddi ve manevi destek sağlayarak bizi unutmadı ve geleceğe umutla bakmamızı sağladı.” bu işbirliği. Kendileriyle gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı iş birliği için Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı’na sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Değerlerin birleştirici gücüyle toplumdaki ayrışma ve kutuplaşma eğilimlerini azaltmayı amaçlayan “Ortak Değerler Hareketi”ni 2016 yılında başlatan holding, bu çerçevede araştırmalar yapmaya, değer odaklı ve karşılıklı gelişmeyi desteklemeye devam ediyor. odaklı projeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu