Haber

Kastamonu’da 28 yıllık öğretmene sinema salonunda sürpriz kutlama

Kastamonu’da 28 yıllık ilkokul öğretmenine sinema salonunda mezun öğrenci ve velileri tarafından sürpriz kutlama yapıldı.

Öğretmen Nuri Mesut Tekmen’in mezun ettiği öğrenci ve birtakım velileri 24 Kasım Öğretmen Günü kapsamında bir görüntü sinema hazırladı.

Tekmen’in eşiyle irtibata geçen mezun öğrenci ve veliler, şehirdeki bir sinema salonuna Tekmen’in getirilmesini istedi.

Sinema salonunda sinema izleyeceğini zanneden Tekmen, mezun öğrencilerinin çekmiş olduğu sineması izledi. Görüntü sonunda ilkokul öğrencileri ve veliler salona girerek Tekmen’in mutluluğuna eşlik etti.

Organizasyonu ayarlayan mezun öğrencinin velisi Ayşegül Tan, gazetecilere, Mesut öğretmene hoş bir sürpriz yapmak için 15 gündür çalıştığını söyledi.

Mesut öğretmenin eşinden de yardım alarak eski velilere ulaştığını anlatan Tan, “Sosyal medyadan hocamızın ilkokul öğretmenini de buldum. Kendisinden de video aldım. Güzel olacağını düşündüm ve gerçekten de çok güzel oldu. Herkes için bir hatıra kaldı.” diye konuştu.

Ali Fuat Darende İlkokulu öğretmeni Nuri Mesut Tekmen, 28 yıldır öğretmenlik yaptığını belitti.

Sürprizden çok etkilendiğini anlatan Tekmen, “Bugün bana büyük bir sürpriz oldu. Bundan 10-15 yıl önceki, iki yıl önce mezun ettiğim, halen okuttuğum bütün öğrencilerim bir araya gelerek böyle bir sürpriz hazırlamışlar. Öğretmenlik hayatımdaki en mutlu olduğum günlerden biri.” dedi.

Göreve başlayan ve üniversite okuyan öğrencilerini birebir görüntüde görmenin kendisini çok memnun ettiğini söz eden Tekmen, “Köylerde eğitim verdiğim öğrenciler içinde mimar, veteriner olarak çalışan, tıpta okuyan öğrencilerimin olması zor şartlarda da güzel yerlere gelinebileceğini gösterdi. Şu andaki mutluluğumu hiçbir şeye değişmem.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu