Haber

Kentteki tüm esnaflara uyarı! Ciğeri belirlenen fiyatın üzerinde satanlara kapatma cezası gelebilir

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Lideri Kemal Cingöz, Edirne’nin meşhur lezzetlerinden tava ciğerinin satışında tarife dışı farklı fiyat uygulamaları nedeniyle ciğerci esnafını uyardı. Cingöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tava ciğerin farklı fiyat tarifeleriyle satıldığı bilgisinin kendilerine de geldiğini söyledi.

PORSİYONU İÇİN 75 TL BELİRLENDİ

Porsiyonu 75 lira olan ciğerin farklı fiyatlarda satan esnafı disipline sevk ettiklerini belirten Cingöz, “Bizim uyguladığımız ceza sınırı da belli, en üst seviye yani 2 aidat, bu da 1300 liraya tekabül ediyor, tarifeye uymamanın tekrarlanması halinde bu cezanın iki katı ceza yazılıyor, en son durum kapatmaya kadar gidebilir.” dedi.

YILBAŞINDAN SONRA TARİFE TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Ciğerci esnaflarından bir kısmının kendi birliklerine bir kısmının de Edirne Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olduğunu söz eden Cingöz, kontrollerin Ticaret Müdürlüğünce yapılması gerektiğini vurguladı. Hem esnafın hem de vatandaşın mağdur olmasını istemediklerini tabir eden Cingöz, yılbaşından sonra tarifenin tekrar değerlendirilebileceğini söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu