Haber

Netflix’in Şifre Kararı Rekor Kullanıcı Sağlıyor

Netflix’in yeni kararının sonuçlarının kötü olması beklenirken herkesi şaşırtan bir sonuç çıktı. Netflix’in hesap paylaşan abonelere yönelik önlemlerini genişletme hamlesi meyvesini verdi. Abone kaybettiği söylenen platform yüzde 102 artışla son 4.5 yılın rekorunu kırdı.

Netflix, şifre paylaşımına yönelik baskısını ABD ve 100’den fazla ülkeye genişletti.

Kullanıcıların hesaplarını evleri dışında kullanmak istemeleri halinde bir bedel ödemeleri gerektiğini açıkladı. Bu saldırının dijital yayın platformuna zarar vereceğini savunanlar, ilk bilgilere göre büyük ölçüde yanıldı.

Business Insider’ın haberine göre; ABD’de şifre paylaşımına getirilen yasağın ardından 4 günde günde 73 bin yeni abonenin geldiği görüldü.

Bu rakam önceki 60 günlük ortalamaya göre yüzde 102’lik bir artış anlamına geliyor. Sonraki 2 günde günde ortalama 100 bin yeni abone yakalandı. Bu da son 4,5 yılın en yüksek ortalamasına denk geliyor.

Oxygen’in haberine göre analiz şirketi Antenna, 4 gündeki artışın son 4,5 yılın rekoru olduğunu açıkladı.

Kayıtlar kadar olmasa da iptallerin arttığına dikkati çeken Antenna, kayıtların iptallere oranının önceki 60 günlük döneme göre yüzde 25,6 arttığını sözlerine ekledi.

Anten, ilk verilerin Covid-19 kısıtlamalarının başladığı ve insanların evlerine kapandığı Mart ve Nisan 2020’de toplanan abone sayısından bile fazla olduğunu açıkladı.

Son anketler, şifrelerini paylaşanların yüzde 62’sinin yeni bir hesap açmak yerine Netflix’i kullanmayı bırakacağını ortaya koydu.

Ancak tüketicilerin hizmet iptal etme isteklerini anketlerde abartma eğiliminde oldukları bilinmektedir. Dolayısıyla, iptalin ardından yüzde 48’den çok daha fazlasının Netflix’e geri dönmesi sürpriz olmamalı.

haberoguzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu