Teknoloji

OpenAI’ın Kurucusu Sam Altman’dan Apple İş Birliğine İlişkin İlk Açıklama

Apple’ın dün akşam gerçekleştirdiği WWDC 2024 etkinlikleri, yapay zekâ ile ilgili çok büyük gelişmelere ev sahipliği yaptı. OpenAI ile bir iş birliği yapan Apple, kullanıcılarını gündelik hayatlarında kullanabilecekleri tonla yapay zekâ özelliği ile buluşturdu. 

Şimdiyse Apple’ın OpenAI ile yaptığı iş birliğiyle ilgili önemli bir açıklama geldi. OpenAI CEO’su Sam Altman, konuyla ilgili görüşlerini sundu. Altman, bu iş birliği ile Apple kullanıcılarını nelerin beklediğine ilişkin de küçük bir özet verdi. 

“Apple ile yapay zekâdan faydalanılmasını kolaylaştırıyoruz”

Sam Altman, Apple ile yaptıkları iş birliği hakkında şu ifadeleri kullandı:

ChatGPT’yi kullanıcılarına yeni bir şekilde sunmak için Apple ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Apple, güvenlik ve inovasyon konusundaki kararlılığımızı paylaşıyor ve bu ortaklık, OpenAI’nin gelişmiş yapay zekayı herkes için erişilebilir hale getirme misyonuyla uyumlu. Apple ile birlikte insanların yapay zekânın sunabileceklerinden faydalanmasını kolaylaştırıyoruz.

Sam Altman tarafından yapılan açıklamaya göre GPT-4o modeli ile desteklenen ChatGPT, bu yılın sonlarına doğru iOS, iPadOS ve macOS kullanıcılarına sunulacak. Altman, kullanıcıların oldukça geniş kapsamlı bir yapay zekâ deneyimi yaşayacaklarını söylüyor.

iPhone’lara gelecek tüm yapay zekâ özellikleri için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu