Haber

OTOMOBİLLE TIR’A ÇARPIP, 2 ARKADAŞIYLA YARALANAN BAŞPEHLİVAN TABURCU OLDU

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde, TIR’a arttan çarpan arabanın şoförü başpehlivan Menderes Saltık (31), tedavi gördüğü hastanede göğüs kafesi içerisindeki ana atar damara yerleştirilen yapay damar sonucu taburcu oldu. 8 gün süren tedavinin akabinde taburcu olan Saltık, “Sağlığım yerinde, daha iyi olduğum günlere kavuşacağım” dedi.

Kaza, geçen 8 Kasım’da saat 22.30 sıralarında İzmir- Ankara karayolu Yedi Eylül Parkı kavşağında meydana geldi.

Turgutlu’dan İzmir tarafına giden Menderes Saltık’ın kullandığı 45 HD 0606 plakalı otomobil, İzmir yönüne dönüş için manevra yapan Sertan Sevinç (43) yönetimindeki 09 ADV 852 plakalı TIR’a arttan çarptı. Etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine sıhhat, itfaiye ve polis takımları sevk edildi. Kazada şoför Menderes Saltık ile Harun Çetin (29) ve Tugay Dinçtürk (30) araçta sıkışarak yaralandı. İtfaiye gruplarınca sıkıştıkları yerden çıkarılıp, sıhhat görevlilerine teslim edilen yaralılardan Saltık ve Çetin, Turgutlu Devlet Hastanesi’ne, Dinçtürk ise ilçedeki özel hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu kritik olan yaralılardan, 8 Ekim’de memleketi Turgutlu’da düzenlenen Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığa ulaşan ve bekar olduğu öğrenilen Menderes Saltık, birinci müdahalenin akabinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Tugay Dinçtürk ise Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Dinçtürk ve Çetin, tedavilerinin akabinde taburcu oldu. Kazanın akabinde polis tarafından gözaltına alınan TIR sürücüsü Sevinç, sözü sonrası hür bırakıldı.

‘DAHA İYİ OLDUĞUM GÜNLERE KAVUŞACAĞIM’

Aort diseksiyonu bulunan Saltık ise göğüs kafesi içerisindeki ana atar damara yerleştirilen yapay damar sonucu sıhhatine kavuştu. Bugün taburcu olan Başpehlivan Saltık, “Hocamın gözetiminde ameliyatı başarılı şekilde gerçekleştirdik. Onun gözetimde tedavilerime devam edeceğim. Sağlığım yerinde, daha iyi olduğum günlere kavuşacağım” dedi.

‘BÖLGENİN KAPANDIĞI TESPİT EDİLDİ’

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Kolu Lideri Prof. Dr. Ömer Tetik, uygulanan tedaviyle ilgili yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi: “Yaptığımız tetkikler sonucu göğüs kafesi içerisindeki ana atar damarının kopmak üzere olduğunu tespit ettik. Bu cins kazalarda o bölgelerde sıklıkla kopma olur. Bu cins hastalarda 2 formül uygulanır. Göğüs kafesini açıp yapay damar yerleştirmek ya da kapalı usulle oraya bir yapay damar yerleştirmektir. İkinci metodu tercih edip, en az ziyanla kasıktan girerek, o gölgeye yapay damarımızı yerleştirdik. Yapılan denetimlerde çok uygun olduğu ve o bölgenin kapandığı tespit edildi. Bundan sonraki süreçte takip etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu