Haber

Selahattin Demirtaş’tan adaylık sorusuna yanıt

Halkların Demokratik Partisi (HDP), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile dün bir araya geldiğini duyurdu. HDP, Demirtaş’la görüşmenin cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili olduğunu bildirdi.

Partiden yapılan açıklamada Demirtaş’a hukuki durumunun cumhurbaşkanı adaylığına uygun olup olmadığı soruldu. Demirtaş heyete teşekkür ederek adaylığa uygun olmadığını belirtti.

Partiden yapılan açıklama şöyle:

“Edirne Cezaevi’nde siyasi rehin tutulan eski Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş ile dün (26 Ocak) heyetimizden bir heyet cumhurbaşkanı adaylığı konusunda görüştü. Görüşmede Demirtaş heyete teşekkür etti ve genel durumunun adaylığa uygun olmadığını belirterek, partinin bu konudaki kararının uygun olmadığını belirtti.Emek Özgürlük İttifakı’ndan aday olarak çıkacak ismin arkasında duracağını söyleyen Demirtaş, bir kez daha ifade etti. seçim kampanyasını sürdürmeye ve partiyle en verimli şekilde çalışmaya kararlıdır.

Parti yönetimimiz de kendisine bu yaklaşımından dolayı teşekkür ederek, ortak çalışmanın faydasına olan uzlaşıyı pekiştirdi.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu