Haber

TÜRKİYE’DEKİ DEPREMDE 1500 SURİYELİ ÖLÜ ÜLKEDE YAPILDI

Türkiye’de KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde hayatını kaybeden 1500 civarında Suriyelinin götürüldükleri ülkede toprağa verildiği bildirildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluştu. Jandarma ekiplerinin güvenliğinde sınır kapısı önünde sıraya giren Suriyeliler, tek tek kayıtları alındıktan sonra ülkelerine geçiyor. Suriyelilerin bir kısmı hayatta kalanlar için arama kurtarma çalışmalarına katılmak, bir kısmı da depremden etkilenen yakınlarını ziyaret etmek için sınırı geçtiklerini ifade etti. Depremin meydana gelmesinden bu yana yaklaşık 2 bin Suriyelinin Suriye’ye geçtiği bildirildi.

Türkiye’deki depremde hayatını kaybeden 1500 civarında Suriyelinin yakınları tarafından ülkelerine götürülerek toprağa verildiği belirtildi.

Suriye’ye yapılan insani yardımlar da Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan depremzedelere ulaştırılıyor. Gıda ve hijyen malzemeleri yüklü tırlar sınırı geçerek Bab-El Hava Hudut Kapısı’na gidiyor. Yardımlar da buradan depremzedelerle buluşuyor.

hanihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu