Teknoloji

Yeni Starfield Güncellemesi 15 Mayıs’ta Geliyor

Bu ay içerisinde yeni Starfield güncellemesi yayınlanacak. Peki bizleri şimdiye kadar olan en büyük güncellemede ne gibi yenilikler bekliyor? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Fallout 4’ün Yeni Nesil Güncellemesi Geri Alınabiliyor


Bethesda firmasının çok uzun zamandan sonra gelen ilk özgün fikri mülkiyeti olan Starfield, Eylül ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Ne var ki ‘saman alevi’ tanımlamasını yapabileceğimiz ilgi odağının ardından, şimdilerde güncellemeler ile desteklenmeye devam edilir iken ilk büyük genişleme paketi olan Shattered Space de bu yıl içerisinde yayınlanacak. Elbette bir aksilik yaşanıp da ertelenmez ise.

Yeni Starfield Güncellemesi Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

Yakın bir zaman önce yeni video paylaşan Bethesda, 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü yayınlanacak olan sıradaki büyük Starfield güncellemesi ile ilgili detayları paylaştı.

Güncellemenin getireceği en büyük yeniliklerden bir tanesi, daha detaylı yüzey haritaları olacak. Arazi işaretçilerinin gelmesi ile alakalı noktaları görebileceğiz. Bu da tam olarak nerede olduğumuzu ve etrafımızda nelerin bulunduğunu daha kolayca görebileceğiz. Diğer yandan, büyük şehirlere de yeni işaretçilerin eklenmesi ile satıcıların yerlerini görebileceğiz. Dahası ise bu yeni işaretçilerin her biri hızlı seyahat noktası görevi de görecek.

Videoda bahsedilen yenilikler arasında, satıcı kredilerini ve taşıma kapasitesini arttırabilme veya envanterimiz vasıtasıyla gemi kargomuza herhangi bir yerden ulaşabilme olanağı da bulunuyor.

Oynanış seçenekleri olarak yiyecek etkileri ve çevresel riskler gibi hayatta kalma özelliklerine ek olarak, yeni çatışma ayarları ile uzay savaşlarını zorlaştırmak ve yüksek tempolu oynanışı kolaylaştırmak gibi imkanlarımız olacak. Ayrıca Very Hard zorluk derecesinin bir üst kademesi olarak Extreme eklenecek. Genel olarak bu ayarlar üzerinde, oynayış stilimize bağlı olarak değişiklikler yapabileceğiz.

15 Mayıs 2024 Perşembe günü yayınlanacak olan güncelleme ile gemimizi özelleştirme imkanı daha da genişleyecek. Karakolları özelleştirme ile benzer bir işleyişe sahip olup, dekorasyonu sıfırdan başlatmamızı sağlayacak yepyeni boş modüller ekleyecek. Ayrıca kapı aralıkları için mevcut olacak açıklıklar ile gemimizin düzeni üzerinde değişiklikler yapabileceğiz.

Oynanış yeniliklerinin dışında, teknik anlamda da yenilikler bizi bekliyor. Eğer VRR (Değişken Tazeleme Oranı) destekleyen bir monitör veya televizyon sahibiyseniz, aynı PC versiyonunda olduğu gibi Xbox Series X versiyonunda da 30 FPS, 40 FPS veya 60 FPS arasında seçim yapabildiğiniz gibi kare hızı kilidini kapatabileceksiniz de. Eğer VRR destekleyen bir monitör veya televizyonunuz yoksa, 30 FPS veya 60 FPS arasında seçim yapabilmeniz mümkün olacak. Bunların yanı sıra, yine Xbox Series versiyonunda aralarında seçim yapabileceğiniz Visuals (Görseller) ve Performance (Performans) olmak üzere iki farklı grafik modu olacak.

New Game+ özelliği de en nihayetinde Starfield oyununa sıradaki güncelleme ile eklenecek. Ayrıca diyalog kamerasını kapatma, sahneleri farklı perspektiflerden izleme, menüler arasında dolaşır iken nerede gezindiğinizi görmeyi kolaylaştırmak için Container ve Barter menülerine yeni sekmelerin eklenmesi gibi oyunun genel kalitesine yapılacak bir sürü iyileştirmelerin yapılacağından da bahsedilmiş.

Son olarak, bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen devasa Shattered Space genişlemesinin yanı sıra, gezegenleri daha çabuk keşfedebilmek için kara araçlarının ekleneceği de söyleniyor. Ayrıca resmi mod desteği için de çalışmalar sürüyormuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu