İş

Zincir market denetiminde çıkan son kullanma tarihi geçen ürünler herkesi şaşırttı

Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin zincir marketlere yönelik yaptığı kontrollerde 11 adet son kullanma tarihi geçmiş peynir, 1 adet küflü peynir ve 2 adet son kullanma tarihi geçmiş ayran ele geçirildi. Vatandaşların yoğun bir şekilde satın aldığı eserlerde bu kadar çok sayıda eski ve küflü esere rastlanması polis ekiplerini bile şaşırttı.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki zincir marketlerde aralıksız denetimlerini sürdürüyor. Fiyat-etiket, kasa-etiket, son kullanma tarihi, hijyen ve temizlik gibi konuları inceleyen ekipler, söz konusu kontrollerde uygun görülmeyen ve eksiklikler bulunan işyerlerine cezai işlem uyguluyor. Bu kapsamda bugün denetim yapan gruplar satışa sunulan peynir, yağ, şeker, et, süt, yumurta ve ekmek başta olmak üzere vatandaşların en çok tükettiği besinlerin son kullanma tarihi, fiyatı/etiketi ve etiketi/ kasa fiyat uyumu, ağırlık, depolama/paketleme. koşulları kontrol etti.

Bir marketin süt ve süt ürünleri reyonunda bulunan peynir ve ayranların son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu belirleyen gruplar, söz konusu iş yeri hakkında tutanak tutarak cezai işlem uyguladı. İş yeri çalışanlarını vatandaşın sağlığıyla oynamamaları ve daha dikkatli davranmaları konusunda uyaran gruplar, başka bir markette gram kilo un sıkıntısı olduğunu tespit etti. Bu konuda da cezai işlem uygulandı.

“Son kullanma tarihlerini görün”

Denetimlerle ilgili konuşan Akdeniz Emniyet Müdürlüğü Ufuk Sivaslıoğlu, “Vatandaşların şikayetlerini dikkate alarak denetimleri gerçekleştiriyoruz. Bugün yaptığımız denetimlerde tarihi geçmiş çok sayıda ürün tespit ettik. Bunlara da cezai işlem uyguladık. Çalışanların ve vatandaşların ihtiyacı var.” Duyarlı olun. Vatandaşlarımızı buradan uyarıyorum, son kullanma tarihlerine bakın. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, denetimlerimiz kesintisiz devam edecek” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu