Haber

Aile Okulu projesi ile 40 bin muhtar eğitildi

12 Ağustos 2022’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı açılış töreniyle 81 ile yaygınlaştırılan Aile Okulu projesi ile sosyal marifet, aile bağlarını yönetme, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, gerginlik yönetimi, sağlıklı beslenme , çevre ve ilk yardım sağlandı. Bu konularda ebeveynlere 14 farklı alanda çok yönlü destek verilmektedir.

81 ilde 1000 halk eğitim merkezinde eğitimler verilmektedir. İçeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dahil edildi. Aile Okulu projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin her yerindeki muhtarlara ders veriliyor.

BAKAN ÖZER: 40 BİN MUHTAR EĞİTTİK

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile Okulu projesinin kapsamının her geçen gün genişletildiğini belirterek, “Muhtarlarımızın temsil gücünü desteklemek amacıyla Aile Okulu projemize muhtarlarımızı da dahil ettik. İçişleri Bakanlığımız ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde aileleri ile bağlarını güçlendirmelerini ve bu eğitimlere yoğun ilgi göstermelerini sağladık ve kısa sürede 40 bin muhtarımıza birçok farklı konuda eğitim verdik. proje ile tüm muhtarlarımız.” dedim.
 
Türkiye genelinde 1000 halk eğitim merkezinde eğitimler verildiğini hatırlatan Bakan Özer, “2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma hedefimizle Aile Okulu projesinin kapsamını ve içeriğini her geçen gün geliştirmeye devam edeceğiz. ” sözlerini kullandı.

haberesme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu