Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatip Şeyh İkrime Sabri’yi Kabul Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Pir İkrime Sabri’yi kabul etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri’yi AK Parti Genel Merkezi’nde kabul etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimlerini dünyanın takip ettiğini belirten Kurtulmuş, “Türkiye, dışarıdan muhalif çevrelerin alenen Cumhurbaşkanımıza saldırdığı bir seçim yaşadı. Cumhurbaşkanlığı husumetinin alenen şahidi olduk, birçok gazetenin çağrılarıyla. Erdoğan’ı yıkmak ve dergi kapaklarında demokratik bir şekilde sandık başına gitmek için dünya.Aynı zamanda Türkiye’nin düşmanları olan PKK, PYD ve FETÖ’nün Erdoğan’ın tüm açık unsurlarını harekete geçirdiği de çok açıktır. Karşı cepheyi güçlendirmeye çalışıyor. Çok şükür Anadolu irfanı dediğimiz milletin irfanı var.” Halkımız büyük bir katılımla demokrasi için ayağa kalktı. Türkiye’nin geleceğine sahip çıktılar. Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesinde milletimizin vesilesi olmuştur. Bu, Türk demokrasisi için büyük bir zaferdi. Türkiye’nin büyük vizyonlarının halk tarafından tescillendiği, Türkiye Asrının tescillendiği bir seçim oldu. Biz” seçim kampanyası sırasında ‘Dışarıdan da takip ediliyor, dünyanın her yerinden mazlum milletler de, özellikle de Türkiye’yi seven masum mazlum Filistin halkı tarafından da takip ediliyor’ diyorduk. Bunun ne kadar doğru olduğu seçimden sonra dünyanın dört bir yanında düzenlenen kutlamalarla bir kez daha teyit edildi” dedi.

Kurtulmuş, “Kudüs müftüsü Pir İkrime Sabri’nin partimizi ziyaret etmesi bizim için olağanüstü bir onurdur.” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olarak AK Parti olarak Kudüs davasından, Filistin davasından asla vazgeçmememizi, başta mazlum kardeşlerimizin tüm haklarını korumak için gayret ve gayret göstermemizi diliyorum. Batı Şeria ve Gazze, geçen yıl. İsrail hükümetinin hukuksuz baskınlarını yakından takip ediyor ve her platformda bu saldırıları sonlandırmak için çabalıyoruz. Daha geçen yıl 220’den fazla masum Filistinli şehit oldu. Bu uluslararası hukuk açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Özellikle Mescid-i Aksa’nın kutsallığı. Bu vesileyle uluslararası hukukun sağladığı koruma ve jenerik statünün korunması konusundaki hassasiyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum. İsrail hükümetindeki bazı çok ırkçı ve Müslüman karşıtı bakanların Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini kabul etmemiz mümkün değil.”

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Pir İkrime Sabri, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin İslam aleminin başarısı olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’nin Kudüs konusundaki tavrının değişmediğini vurguladı. – ANKARA

aksehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu