Haber

AK Parti’den yerel seçim planı: 81 ile farklı marka!

AK Parti, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerin hazırlıklarını sürdürürken, yürüteceği kampanyanın ana hatları da netleşmeye başladı.

AK Parti’de yerel seçimler için oluşturulan Seçim Strateji Kurulu toplantıları her hafta yapılmaya başlandı. Bu toplantılarda belediye lider aday profilinin nasıl olması gerektiği, aday belirlenirken hangi kriterlerin dikkate alınması gerektiği gibi konular tartışıldı. AK Parti strateji toplantılarında kampanyaya ilişkin değerlendirmeler de yapılıyor.

Edinilen bilgilere göre ortaya çıkan genel görüş, kampanyanın genel seçim atmosferinin dışına çıkarılacağı ve belediye hizmetlerinin ön plana çıkacağı yönünde. Kampanyanın iki aşamalı olarak yürütülmesi planlanıyor. ‘Olumsuz başlayıp olumlu devam’ hedeflenen kampanya kapsamında ilk etapta CHP’li belediyelerin yapmadığı eylemler anlatılacak.

RÜYA RÜYA

AK Parti’nin açıkladığı bilançoya göre CHP’li belediyelerin bugüne kadar verdiği sözlerin sadece yüzde 5’i tutuldu. Özellikle CHP’nin yönettiği 11 büyükşehir için bu vaatler tek tek sıralanacak ve CHP’nin yapamadıklarını vatandaşa gösterecek. Yerine getirilmeyen sözler için 11 ilde başka sloganlar atılacak. ‘Hayal hayal olarak kalır’ bakış açısıyla kampanyanın ilk adımı tamamlanacak.

CHP’li belediyelerin yapamadıklarını anlattıktan sonra AK Parti bu sefer olumlu kampanya sürecine geçecek. AK Parti’nin markalaşmış belediyecilik hizmetleri üzerinde durulacak. 81 il için ayrı ayrı hazırlanacak yeni proje ve hizmetler anlatılacak, her il için ayrı bir marka oluşturulacak.

GENÇLER YENİDEN ÖNDE

Yerel seçim hazırlıkları sürerken AK Parti de gençlere özel içerik hazırlayacak. Özellikle genç istihdamını artıracak hizmetler ön plana çıkarılacaktır. Ayrıca sıfır atık ile ilgili taşınabilir uygulamaların geliştirilmesi, sıfır atık amacıyla yapılan her faaliyete puan verilmesi ve biriken bu puanlarla gençlere seyahat imkânı sağlanması önerileri tartışılmaktadır.

KAYNAK: Türkiye GAZETESI

camasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu