Haber

Akut’ta Yönetim Kurulu Değişikliği ile Devam Ediyor

Yönetim Kurulundaki Kadın Sayısı Dikkat Çekiyor

AKUT Arama Kurtarma Derneği, 25 Aralık 2022’de yaptığı Olağanüstü Genel Kurul ile yeni yönetim kurulunu seçti. Kurulun 2 Ocak 2023’teki ilk toplantısında AKUT’un yeni ve ilk kadın yönetim kurulu başkanı olarak Zeynep Yosun Akverdi atandı. .

İkinci başkan olarak Esra Üstünkaya, Genel Sekreter olarak Didem Tandaç seçildi. Muhasebe görevini Çağlar Öğünç üstlenirken, yeni yönetim kurulunun ortasında Tugay Yılmazberk, Özgür Çelik ve Serkan Kaya yer aldı. Böylece AKUT Arama Kurtarma Derneği’nde ilk kez yönetimin üst kademelerinde kadınlar görevlendirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, “Yönetim Kurulu olarak ‘Daha iyisini nasıl yaparız?’ mottosuyla yola çıktık. Akverdi, amaçlarının AKUT’u ülkemizde öncü ve lider, dünyada örnek gösterilen yenilikçi ve rekabetçi bir kurum olarak güçlendirmek olduğuna işaret etti. Kalabalık bir istekli grubu ve Türkiye genelindeki tüm gruplarla güçlü bir grup çalışması yürüteceklerini sözlerine ekledi.

Akverdi, Türk Milletinin inancını kazanmış bir kurum olan AKUT’un ülkemizde ve dünyada ihtiyaç duyulduğu her an “Yardıma Uzanan El” olmak için çalışmalarına aralıksız devam edeceğini belirtiyor. Ne olursa olsun taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin 23 yıldır gönüllüsü olan yeni Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, Köpek Arama Kümesi İstanbul Sorumlusu’nun son sorumlusu oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu