Haber

Ankara’da zirai ilaç zehirlenmesi: 2 kişi öldü

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara’da bir apartmanda meydana gelen ve iki kişinin ölümüne neden olan ilaç zehirlenmesi olayıyla ilgili olarak, “Havaların ısınmasıyla birlikte kimyasal maddeler genişleyerek diğer apartmanlara da sıçradı.”

Keçiören’de meydana gelen olayda, tezlere göre bir apartmanın 4. katında oturan ailenin evleri ilaçlandı. Binanın her yerine sıçrayan tarım ilaçlarından zehirlenen 10 yaşındaki Elif Sude Sabancılar ve annesi Türkan Sabancılar hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan 10 kişiden birinin durumunun ağır olduğu kaydedildi. İlacı uygulayan yabancı uyruklu ailenin karakolda söz verdiği bildirildi.

“Su dökülseydi binadaki herkes ölürdü”

Olayla ilgili açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir apartman sakinimiz evini ilaçlıyor. Sonra ilaçlama firması ‘3 gün eve girmeyeceksiniz’ diyor. 10 yaşındaki kızımız ve 39 yaşındaki annesi vefat etmiştir.Babası da ağır bakımdadır.10 sakinimiz şu an hastaneye kaldırılmıştır.Birinin durumu ağırdır.Bu tür zirai ilaçlar ve kimyasal maddeler kolay ulaşılabilir olmamalı.Burada mutlaka 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.Bu unsurlara ulaşılmaması lazım bunu yapan firma tüm binayı uyarsın.İlaç zamanla genleşiyor.Şükürler olsun su dökülmedi.Eğer su Dökülen binadaki herkes ölecekti. Polisimiz gerekli incelemeyi yapıyor. Biraz sonra olay yeri inceleme ekipleri eve girecek. İlaçlamayı Somali asıllı bir aile yapıyor. Aileye ulaşıldı.” dedi. – ANKARA

karayaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu