Haber

Aynı isimli torunu kucağında hayatını kaybeden anneannenin acısı aylardır dinmedi.

Aynı isimli torunu kucağında hayatını kaybeden anneannenin acısı aylardır dinmedi.

HATAY – Hatay’da 4 yaşındaki torunu kucağında hayatını kaybeden ve 4’üncü saatte enkaz altından kurtarılan Miyese Kayar, asırlık facianın üzerinden aylar geçmesine rağmen acısını dindiremiyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da büyük yıkıma neden oldu ve 25 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Antakya’nın Armutlu Mahallesi’nde yüzyılın felaketine yakalanan Kayar ailesinin yaşadığı apartman, depremde çöktü. Binanın çökmesi sonucu 65 yaşındaki Miyese Kayar, kendisiyle aynı adı taşıyan 4 yaşındaki torunu Miyese ile birlikte enkaz altında kaldı. Torununu kollarıyla korumaya çalışan yaşlı kadının çabaları sonuç vermedi. Enkazdan 4’üncü saatte kurtarılan yaşlı kadın hayata tutunurken, kendisiyle aynı adı taşıyan torunu hayatını kaybetti. Hamile gelini de aynı enkaz altında hayatını kaybeden yaşlı kadının acısı, depremin üzerinden aylar geçmesine rağmen dinmiyor.

“Oğlum torununa adımı koydu, mutlu olduk”

Kendisiyle aynı adı taşıyan torununun kollarında vefat ettiğini belirten Miyese Kayar, “Komşulardan gelip saat 3’te uyudum. Yukarıdan bir ses geldi, ‘Al beni’ dedi. oğlum, annem Miyese ve dışarı çıkıyoruz. Çocuğu kucaklamam ve bir adım bile atmam uzun sürmedi. Büyük bir gürültü duvara çarptı.’ Üstümüze düştü. Çocuk kucağımdaydı ve birlikte mahsur kaldık. O anda çocuk anneanneme dedi ki, gerisini hatırlamıyorum. Rabbim mağdur oldum, hatırlamıyorum. Bilin bakalım o çukurdan nasıl çıktım. Küçücük bir delikten çıktım. Torunum ilk anda hayattaydı, sonra hayatını kaybetti. 4 yaşındaki torunum kollarımda öldü. Oğlum torunuma şöyle dedi: “Bana adımı verdi, mutluyduk. Gelinimizi kurtaramadık, o da hamileydi. 3 kişiyi kaybettim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu