Ekonomi

Cartesi (CTSI) ve Chain (XCN) BtcTurk PRO’da listelendi

Türkiye’yi Bitcoin’le tanıştıran BtcTurk, yeni kriptopara üniteleriyle büyümeye devam ediyor. Cartesi (CTSI) ve Chain (XCN)kriptopara ünitelerini listeleyen BtcTurk PRO, böylelikle 72 kriptopara ünitesine ve 168 süreç çiftine ulaştı.

2018 yılında Erick de Moura, Augusto Teixeira, Diego Nehab ve Colin Steil tarafından geliştirilen Cartesi, katman 2 altyapısıyla dikkat çekiyor. Geliştiricilerin, yazılım araçlarıyla ölçeklenebilir akıllı mukaveleler geliştirmesine imkan sağlayan Cartesi’nin lokal jetonu CTSI’dir.

Ödüllerde kullanılıyor

CTSI, kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor. Jetonlarını kilitleyerek ağı destekleyen kullanıcılar CTSI ile ödüllendiriliyor. Ödemelerde de kullanılan CTSI, ağda yer alan kullanıcılar tarafından Noether’e bilgi ekleme fiyatı olarak bedellendiriliyor. Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulan CTSI, ERC-20 standartı ile çalışıyor.

Yeni eklenen kriptopara ile BtcTurk PRO web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) süreç çiftlerinde alım satım süreci yapılabiliyor. CTSI için en az yatırma limiti 25 CTSI, çekme limiti 50 CTSI olarak uygulanıyor.

CTSI’nin toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sonlandırılmıştır. Cartesi (CTSI) ile ilgili ayrıntılı bilgilere bu irtibattan ulaşılabilir: btcturk

Chain 40 milyon dolardan fazla fon topladı

Chain, daha âlâ finansal hizmetler sunmak emeliyle oluşturulmuş blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Adam Ludwin tarafından geliştirilen Chain, Web3 hizmetlerini ve finansal eserleri destekleyen kriptografik defterler ve bulut altyapısı oluşturuyor ve kurumlar Chain platformunu kullanarak blokzinciri ağı başlatabiliyor.

Yerel jetonu XCN olan Chain, Visa, Nasdaq, Orange üzere birçok kurumsal şirketten 40 milyon doları geçen fon toplamayı başardı. Ağdaki iyileştirmeler ve yenilikleri oylamak için kullanılan XCN, ağ üzerinde gerçekleştirilen süreçlerde ödeme usulü olarak kullanılıyor ve kullanıcıların platformda gerçekleştirdikleri süreçlerden indirim kazanmalarına imkan sağlıyor. Platform kullanıcılarının premium özellikleri kullanmasına imkân tanıyan XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturuldu ve ERC-20 standartı ile çalışıyor.

BtcTurk PRO web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) süreç çiftlerinde alım satım süreci yapılabiliyor. XCN, için en az yatırma limiti 100 XCN, çekme limiti 200 XCN olarak uygulanıyor.

XCN’in toplam arzı 53,470,523,779 adet ile sonlandırılmıştır. Chain (XCN) ile ilgili ayrıntılı bilgilere bu kontaktan ulaşılabilir: btcturk

BtcTurk PRO’da listelenen kriptopara üniteleri Bitcoin (BTC) dahil 72 oldu

Bitcoin’in (BTC) yanı sıra BtcTurk PRO’da yer alan kriptopara üniteleri:Tether (USDT), Ethereum (ETH), Synthetix (SNX), Enjin (ENJ), Cosmos (ATOM), Polygon (MATIC), XRP (XRP), Ankr (ANKR), Cardano (ADA), Eos (EOS), Dogecoin (DOGE), Compound (COMP), Decentraland (MANA), Stellar (XLM), Neo (NEO), TRON (TRX), Tezos (XTZ), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Chiliz (CHZ), The Graph (GRT), OMG Network (OMG), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), Litecoin (LTC), Maker (MKR), Dash (DASH), Basic Attention Token (BAT), Filecoin (FIL), USD Coin (USDC), Solana (SOL), Stacks (STX), Axie Infinity (AXS), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC), Fantom (FTM), Universal Market Access (UMA), Storj (STORJ), Polymath (POLY), Fetch.ai (FET), NuCypher (NU), The Sandbox’ı (SAND), Amp (AMP), Audius (AUDIO), Spell Token (SPELL), Terra (LUNA), ApeCoin (APE), Bancor (BNT), Curve DAO (CRV), Quant (QNT), Golem (GLM) ve SKALE Network (SKL), Algorand (ALGO), PAX Gold, Ethereum Name Service (ENS) ve Immutable X (IMX), Render Token (RNDR), PlayDapp (PLA), Livepeer (LPT), Ethereum iExec RLC (RLC), Civic (CVC), Ethereum Classic (ETC), Holo (HOT), Aptos (APT), Flow (FLOW), Cartesi (CTSI) ve Chain (XCN). Böylece BtcTurk PRO, 72 kriptopara ünitesine ve 168 süreç çiftine ulaştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu