Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kiralarını fahiş şekilde artıranlara sert tepki gösterdi: Çenelerini sıkacağız.

Deprem bölgesinde temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın ardından Gaziantep’e gitti. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kiralık konutta yaşanan fahiş fiyat artışına dikkat çekti.

“BU ŞEYLERİ SIKIŞTIRACAĞIZ”

Sorunu çözeceklerini ve yeni tedbirler alacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “21 yıldır bu ülkede sadece iş ve hizmet siyaseti yaptık. Elbette hala çözmemiz gereken sorunlar var. Fiyat artıyor. Son yıllarda ekonomide yaşanan dalgalanmaların neden olduğu dalgalanmalar da bu sorunlardan biri.Konut ve fiyat artışları can sıkıcı bir hal alıyor.Bu yükselişi tetikleyen birçok neden olduğunu biliyoruz. Ancak yine de bu tabloyu kabul edemiyoruz. Misyonumuza devam ederken makul ve orantılı olan, açgözlülükten fahiş kira artışları yapanlara baskı uygulayacağız.” dedi.

” KONUT ARZINI GELİŞTİRİCİ ÖNLEMLER ALACAĞIZ”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabii ki ikinci ve ana analizimiz hem TOKİ üzerinden hem de özel şubeyi teşvik ederek konut arzını hızla artıracak tedbirler alacağız. 1+ ile vatandaşımızın bu ihtiyacını karşılayacağız. 1, 2+1 konutlar Yapacağımız 1,5 milyon yeni konut bunun modülü. Orta ve uzun vadede diğer şehirlerdeki konut sayılarını artırarak kira enflasyonunu ortadan kaldırmaya kararlıyız.

“HEDEF 650 BİN YENİ KONUT”

Hedefimiz 319 bini 1 yılda tamamlanacak 650 bin yeni konut yaparak şehirlerimizi hızla canlandırmak. Depremde evi ve iş yeri hasar gören tüm vatandaşlarımız ekmek teknelerine ve evlerine ulaşana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Depremden bu yana yaşanan tüm çekişmelere rağmen depremzedelerimizin büyük bir vakar, metanet ve sabırla bizlere verdikleri destek en büyük moral kaynağımız oldu. 50 bin insanımızı kaybettik. Tanrı merhamet etsin. yakınlarına sabır diliyorum. 100 binden fazla yaralımız oldu. Allah şifa versin.

ihsaniyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu