Haber

Edirne Köy Yolları Beton Yol Uygulaması İle Yenileniyor

Edirne’de bozulan ve eskiyen köy yolları, sathi kaplama asfalta göre daha kaliteli ve daha uzun ömürlü beton yol uygulamasıyla yenileniyor.

Edirne İl Özel İdaresi tarafından yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında kentteki bazı köy yollarının yapımında beton yol uygulaması tercih ediliyor.

Kamyonlarla kurutularak getirilen çimento, makineler yardımıyla yola seriliyor. Merdanelerle sıkıştırılan çimento, üzerine dökülen özel bir sıvı yardımıyla sertleşerek beton halini alır.

Beton yol uygulaması, sathi kaplama asfaltına göre daha kaliteli ve daha uzun ömürlü olduğu için uygun yollarda kullanılmaktadır.

Kentte devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, beton yol ağının her geçen yıl genişlediğini söyledi.

Asfalt yol çalışmalarının yanı sıra beton yol uygulamaları da yaptıklarını belirten Ciğerci, şöyle konuştu:

“Bugün Üyüklütatar ve Karakasım köyleri il yolunun bağlantı noktasındaki beton yol çalışmamızı ziyaret ediyoruz. 15 kilometrelik beton yolu bu yıl İl Özel İdaresi’nin yatırım programına dahil ettik. Bizim için önemli bir galibiyet olduğunu düşünüyoruz.”

Ciğerci, yatırım programı kapsamında asfalt yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 95 kilometrelik yolun bu yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Havsa’da İl Özel İdaresi’nin şantiye alanına sıcak asfalt üretim tesisi kurulacağını bildirdi.

Ciğerci, KÖYDES programı kapsamında parke taşı döşeme çalışmalarının devam ettiğini ve yol çalışmalarının yüzde 80’inin tamamlandığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu