Haber

Hatay’da Depremzedelerden Arama Kurtarma Çalışmalarının Bitirilmemesi Çağrısı: “Bir Canlıyı Bile Ölüme Bırakmamalıyız”

Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi önüne gelen depremzede doktorlardan oluşan bir grup, kentte arama kurtarma çalışmalarının yavaşladığını ve bazı yerlerde sonlandırıldığını belirterek, “Arama kurtarma çalışmaları durdurulmalı” dedi. İnsanı, hatta canlıyı bile ölüme terk etmemeliyiz.”

Hatay’da bir grup depremzede bugün Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi Acil Polikliniği önünde, Kahramanmaraş’ta 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin 10’u geçmesi nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının durdurulacağı tezleriyle ilgili açıklama yaptı. . Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sahayı dolaştığımızda çalışmaların inanılmaz yavaşladığını ve bazı yerlerde durdurulduğunu görüyoruz. Tıp doktorları olarak enkazdan 9. günde kurtarılan ve hayati fonksiyonlarının bozulduğu görülen insanlarla karşılaştık. Muayene sırasında çok az etkilenir.Depremlerin en ağırını enkaz altında kalanlar verir.Bir çocuk,bir insan “Hayat,dünyanın bütün varlıklarından daha değerlidir. Hala kurtarılmayı bekleyen insanlar var. Tüm tıbbi bilgimizle diyoruz ki, yaşam üçgeninde yaşam fonksiyonları sarsıntıdan sonraki 4. haftaya kadar devam edebilir. Arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmelidir. Bir insanı, bir canlıyı bile ölüme terk etmemeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu