Haber

Murat Kurum, İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri yapmayı hedefliyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Başkan adayı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri yapmak mümkün. Nasıl?” diye sordu ve kısa bir film paylaştı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri yapmak mümkün. Nasıl?” diye sordu ve kısa bir film paylaştı. Sinema’ya şunları söyledi: “İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri yapmak mümkün. Bugün size bunu nasıl başarabileceğimizi anlatmak istiyorum.” Kurum, sözlerine şöyle başladı: “İstanbul dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri ve sorunları da bir o kadar büyük. Deprem riskinin getirdiği kaygı ve trafikteki kaos, İstanbul’u istikrarsız ve karmaşık bir şehir haline getiriyor. Ben Bütün sorunları çözecek bir sistemden bahsediyoruz” diyerek yönetim anlayışını anlattı. Murat Kurum, vizyona giren filmde, “Odakta olduğunuz bir sistem kuracağız. ‘SİZTEM İSTANBUL’ risksiz, ağrısız, endişesiz, trafiksiz, stressiz bir şehir için geliştirildi. Bugün ve gelecekte hepimiz için eşsiz bir İstanbul. ‘SİZTEM İSTANBUL’ yaşadığımız şehri huzurun arttığı bir yere dönüştürecek.” Çocuklarımızın yüzüne gönül rahatlığıyla bakabileceğimiz bir gelecek sunacak” dedi.

İstanbul’un son 5 yılda yaşadığı sorunlara dikkat çeken Murat Kurum, vatandaşlara şunları söyledi: “İlimizde tek derdi ve konsantrasyonu İstanbul ve İstanbullular olan bir yönetime yetki verelim. Mevcut yöneticilerimize ne katkı sağladıklarını sorgulayalım. şehir ve hayatlarımız. 5 yılda temel sorunlarımıza çözüm üretebildiler mi bir düşünelim.” “Birlikte çok şey başaracağız, bu bizim ilk başarımız olacak” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu