Haber

Özel Öğrencilere Yamaç Paraşütü Eğitimi Verildi

TÜRK Hava Kurumu (THK) Erzincan Eğitim Merkezi ve Erzincan Spor Havacılık Kulübü tarafından ‘Mutlu Çarşambalar’ projesi kapsamında özel öğrencilere yamaç paraşütü eğitimi verildi.

Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören özel çocuklar, Ekşisu mesire alanında bulunan yamaç paraşütü uçuş alanında yer eğitimi ve yamaç paraşütü hakkında bilgi aldı. Daha sonra özel çocuklardan biri olan yamaç paraşütü sporcusu Emre Aktepe, 400 metre yükseklikteki zirveden havalanarak yaklaşık 20 dakika boyunca gökyüzünde uçtu.

Türk Hava Kurumu Öğretim Görevlisi Selin Altun, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Mutlu Çarşamba projesi kapsamında özel çocuklarımıza uçuşlar yaparak onları paraşütle tanıştırdık. Onlar çok mutlu oldu, biz de. “

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Canser Atila, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Mutlu Çarşamba projesi kapsamında özel çocuklarımızı etkinliğe getirdik. Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak, Bu haftaki etkinliğimiz ise yamaç paraşütüydü. Özel çocuklarımızdan biri uçtu, diğerleri ise yer eğitimi aldı. Hepsi çok heyecanlıydı, çok mutluydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu