Teknoloji

Porsche Logosunu Yeniledi: İşte Yeni Logosu! – Webtekno

Alman lüks otomobil üreticisi Porsche bugün dikkat çekici bir açıklama yaptı. Şirketin araçlarda kullandığı logoyu yenile ilan edildi. Sonbaharın prestijiyle satışa çıkacak araçlarda görülecek yeni logonun eskisinden pek bir farkı yok. Nitekim yeni logo eskisinin ortasında. neredeyse hiç fark yok.

1930’larda temelleri atılan Porsche, 1952, 1954, 1963, 1973, 1994 ve 2008 yıllarında logo değişiklikleri yaptı. Ancak şirketin geçmişte yaptığı gibi, çok küçük dokunuşlarla logo güncellendi. Bu şirket için bir gelenek haline geldi ve bu gelenek yüzlerce yıl geçse de değişmeyecek gibi görünüyor. Peki Porsche’nin yeni logosu nasıl görünüyor ve eski logodan ne farkı var? nasıl ayırt edilir ? Her zaman yeni logoya ve eski logo ile ortadaki logo arasındaki farklara bakalım.

Porsche’nin yeni logosunu tanıtıyoruz

Yukarıdaki logoyu ilk gördüğünüzde herhangi bir fark görmemiş olabilirsiniz. sen de haklısın sen de gel mevcut logoyaHadi daha yakından bakalım.

Porsche eski logosunda kabartmalı doku bir tasarımdı. Yeni logoda böyle bir şey yok. Bunun yerine kırmızı alanlar petek dokusu katma. Metal fırçalama işlemi ile logonun geri kalanı pürüzsüz hale getirildi. İşte sadece tasarımdaki değişiklikler. Başka değişiklik yok.

Porsche’nin şu ana kadar kullandığı tüm logoları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Porsche lüks otomobiller üretirken tüketici tercihleri peşini bırakmaz. Diyelim ki 2024 yılında bir Porsche satın aldınız, ancak markanın yeni logosunu değil, önceki logolardan birini kullanmak istiyorsunuz. Böyle bir durumda Porsche KlasikAracınız için eski logolardan birini sipariş verebilirsiniz.

Peki bu logo değişikliği neden şimdi yapılıyor?

Porsche’nin logoyu şimdi değiştirmesiyle ilgili özel bir şey var. Şirketin trafik izni alan ilk arabası” 356 “1 Numara” Roadster8 Haziran 1948’de lanse edildi. Şirket 75. yılını kutladı. özel bir etkinlik yapacak. Logo da bu özel etkinlikten birkaç gün önce duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu