Sağlık

‘Project Kids’ hayalleri ve hobileri uğruna mutsuz

İSTANBUL (İGFA) – İnsanların bebeklik döneminden itibaren yetenekleri, ilgileri, istekleri ve hünerleri hakkında ipuçları vermeye başladığını belirten uzmanlar, ailelerin çocuğu bir başkasına dönüştürmesi halinde ilerleyen dönemlerde çocuğun kendisini ruhen değersiz hissetmesine ve sıkıntı yaşamasına neden olabiliyor. kendi hayallerinden ve başaramadıklarından yola çıkan bir “proje çocuğu”. söylenmiş.

Çocukları farklı bireyler olarak kabul etmemiz gerektiğini belirten Öğr. Görmek. Elif Konar Özkan, “Aslında çocuklar, yaşam enerjilerini yetenek, ilgi, istek ve beceri gerektiren alanlara yönlendirerek başarılı ve mutlu olabildiklerinde, canı sıkılan, işe yaramaz, alaycı bir bireye dönüşebiliyorlar.” söz konusu.

İnsanların bebeklikten itibaren yetenekleri, ilgileri, istekleri ve yaratıcılıkları hakkında ipuçları vermeye başladıklarını belirten Öğretim Görevlisi. Görmek. Elif Konar Özkan, “Çocuğu tanımak için dikkatli anne baba ve bakıcılar, çocuğun yeteneklerini, hangi hobilere ilgi duyabileceğini fark eder. merak ettiği, sorularını ve sorularına verdiği cevapları. Çocuğu gerçekten tanımaya niyet etmek yetişkine kalmıştır. Ayrıca gelişimsel takip, gözlem ve takip de yetişkinlerde bu bağlamda farkındalık yaratıyor.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu