Yaşam

Ünlü Keman Virtüözü Annesini ve Arkadaşlarını Fare Zehiriyle Öldürmeye Çalıştı

Uzun yıllardır Schleswig Holstein Senfoni Orkestrası’nın ilk kemancısı olan Marcus Honegger, cinayete teşebbüsle gündemde. Honegger, 2019 yılında Çin’deki bir e-ticaret sitesinden satın aldığı fare zehrini kullanarak annesini ve arkadaşlarını öldürmeye çalışmıştı.

Keman virtüözü Marcus Honegger (62), Almanya’da yaşıyordu ve Schleswig Holstein Senfoni Orkestrası’nın kıdemli sanatçılarından biriydi. Honegger uzun yıllar orkestranın baş kemancısıydı.

Kariyeri iyi giden Honegger’in aklına çılgın bir plan geldi. Ünlü kemancı, iki arkadaşını ve geçtiğimiz günlerde de annesini fare zehiriyle öldürmeye çalışmıştı.

Ünlü kemancı, huzurevindeki annesini ziyaret ederken, annesini pasta ve içine fare zehiri kattığı kahveyle besleyerek öldürmeye çalıştı. Fare zehri yiyen anne zehirlenerek hastaneye kaldırılınca yapılan müdahalelerle sağlığına kavuştu.

Ünlü kemancının, annesini zehirleyip öldürmeye çalışmadan kısa bir süre önce turne sırasında arkadaşlarına fare zehiri katılmış bir sos ikram ettiği ortaya çıktı. Müzisyenler Susanna H. ve Andreas D.’nin de hastaneye kaldırıldığı biliniyor.

Ünlü kemancının sanat dünyasını sarsan bu olayı neden yaptığı tam olarak bilinmiyor. Ünlü kemancının zihinsel sorunları olduğu ve bu nedenle bu cinayetlere teşebbüs ettiği varsayılıyor. Gözaltına alınan Honegger suçlamayı kabul etmemiş, avukatı ise temyize gideceklerini açıklamıştı.

eynesilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu