Ekonomi

Yatılı Bakım Yardımı hesaplara yatırılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aileleriyle birlikte yaşayan engelliler için kreş, yatılı bakım yardımı gibi hizmet modellerine güvendiklerini belirtti. Çalışamayan vatandaşlara destek verildiğini hatırlattı.

“569 BİN VATANDAŞIMIZ FAYDALANMIŞTIR”

Bakan Yanık, 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için 3 bin 336 TL olan Evde Bakım Yardımı’nın 4 bin 336 TL’ye çıkarıldığını belirterek, “Bu ay toplam 2 milyar 449 milyon TL Evde Bakım Yardımı engelli hesaplarına yatırılacak. bakıma muhtaç vatandaşlar ve aileleri Biz başladık. Bu ay 569 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımından yararlandı. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” söz konusu.

“AMACIMIZ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN BİRLİKTE BİRLİKTE YAŞAYABİLECEĞİ BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEK”

Bakan Yanık, engellilerin eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşabilmeleri için bakanlık olarak hak temelli bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz Engelliler Haftası’nda, bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunların çözümlenmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha dile getirelim. Amacımız, gönüllerdeki pürüzleri ortadan kaldırarak, tüm vatandaşlarımızın bir arada, uyum içinde, karşılıklı saygı ve sevgi ortamında yaşayabileceği bir Türkiye inşa etmektir. Bu çerçevede engellilik alanında Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz ile kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonuyla hareket edecek, engelli bireylerin toplumsal hayatın her alanına etkin ve etkin katılımını sağlayacağız. ayrım gözetmeksizin kendi sosyal çevrelerinde bağımsız bir biçimde oluştururlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu