Haber

Hatay’da Camide İmam Kadına Saldırdı: “Bu Elbiseye Nasıl Girebilirsin?”

Hatay’da depremzede annesi için yardım istemek için gittiği caminin imamı tarafından “Bu elbiseyle nasıl gelirsin” diyerek darp edilen Arzu Eskidir, polise giderek şikayetçi oldu.

Arzu Eskidir, Antakya’da yaşayan depremzede annesi için su istemek üzere 12 Ağustos’ta camiye gitti.

İddiaya göre, Eskidir caminin imamı Yaşar Ersöz, “Buraya bu kılıkla nasıl geliyorsunuz, utanmıyor musunuz?” saldırıya uğradı.

Yaşlı, cami imamının uğradığı saldırıyı anlattı ⬇️

‘Annem Antakya’da yalnız yaşıyor. Sağlığından dolayı ihtiyaçlarının birçoğunu takviye olmadan karşılayabilecek durumda değil. Kocaeli’ye dönmeden önce anneme su sağlamak için imamla görüşmek istedim. Annemin evine yakın olan caminin imamından annem için su isteyip anneme su getirmelerini isteyecektim.

Caminin terasına çıktım, çocuklarla birlikte kapıda İmam Yaşar Ersöz oturuyordu. konuşmak istediğimi söyledim O sırada telefonu çaldı ve konuşmaya başladı. Telefon görüşmesi uzun sürdü. Birkaç kez bir şey söyleyeceğimi söyledim ve ayrıldım. Ama İmam Ersöz, ‘Bu kılıkla buraya nasıl geliyorsun, utanmıyor musun?’ Saldırdı.’

Daha sonra kaçmaya çalıştığını ancak eşi tarafından imamın kollarından tutulduğunu ve imamın tekrar saldırısına uğradığını anlatan Eskidir, bir şekilde oradan kaçarak annesinin evine gittiğini ve polisi aradığını söyledi.

Polisin olay yerine gelmediğini belirten Eskidir, kendi imkanlarıyla sahra hastanesine gittiğini, darp raporu aldığını ve karakola giderek şikayetçi olduğunu belirtti.

Eskidir, İmam Yaşar Ersöz’ün yakınları tarafından şikayetini geri çekmeleri için kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu